Symbio Access devices - PC a Kompenzační pomůcky pro zrakově postižené

Logo iSymbio
SYMBIO Access devices s.r.o. Jana Růžičky 1165/2A, 148 00 Praha 4 Telefon: +420 739 094 745 E-mail: info@isymbio.cz

Novinky

Pozvánka

Vážení, 5. 10. 2019 se koná v Olomouci 1. ročník cestovatelského festivalu pro zrakově postižené a jako partner festivalu si Vás dovolujeme na festival pozvat, kde budeme mít i svou prezentaci formou stánku s kompenzačními pomůckami pro zrakově postižené. K vidění a vyzkoušení budou veškeré produkty Apple, dále kamerová zvětšovací lupa Vocatex, čtecí zařízení EasyReader, braillské řádky Esys a nejmenší a nejlevnjší braillská tiskárna EmBraille.

Nový web

Náš nový web a komu se nelíbí ať si :-) nebo se na nás obrátí!!!

Komentovaný Apple keynote

Komentovaný Apple Keynote, který proběhl 12. 9. 2018, kde nám byly představeny nové iPhony, konkrétně iPhone Xs 5,8", iPhone Xs Max 6,5" a iPhone Xr 6,1" a nové hodinky Apple Watch S4 s bezrámečkovým displejem 40" nebo 44"mm můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=MtH0uEkKx_0

Apple Keynote 2018

Zdravím všechny… Určitě většina z vás ví, že ve středu 12. 9. Od 19:00 hod proběhne tradiční Apple Keynote, kde budou představeny nové produkty. S pár kamarády, kteří také holdují Apple zařízením jsme se dohodli a pokusíme se sprostředkovat živí komentář včetně překladu a popisu online. Dovolte, abych vás tímto na komentovaný Apple Keynote 2018 pozval.

Pozvánka na prezentaci Braillských tiskáren

Vážení přátelé, příznivci a uživatelé Braillského písma.
Ať aktivní uživatelé, příležitostní čtenáři nebo připravující tolik potřebné materiály pro zrakově postižené.
Tímto Vás zveme na odpoledne, kde budou představeny nové produkty Americké společnosti ViewPlus v oblasti Braillského a reliéfního tisku s možnostmi grafických
úprav, návrhů, vlastních předloh a kombinace Braillského písma a černotisku.

Novela 329/2011 Sb. O dávkách OZP

Novelizovaný zákon 329/2011 Sb. o dávkách pro osoby se zdravotním postižením platný od
1. 1. 2018, který se týká příspěvku na zvláštní pomůcku.

Prezentace na Kladně

Prezentace pomůcek při dni zraku, který pořádá oblastní odbočka SONS Kladno 11. 11. 2017 od 10:00 v Hotelu Kladno náměstí Sítná 3113, Kladno - Kročehlavy

KNFB Reader Enterprise

Aplikace KNFB Reader Enterprise
OCR čtečka dokumentů ve vašem chytrém telefonu.
KNFB Reader vám umožní přečíst vámi vyfocený text, ať už se jedná o poštovní zásilku, smlouvy, návody k použití a spousty dalších věcí, které běžně máte kolem sebe. Podobně jako skenujete, tak můžete předlohu vyfotit. OCR ihned rozpozná text a zobrazí jej a může ihned
předčítat v několika světových jazycích včetně češtiny, a to vše bez nutnosti připojení k internetu. Důležitá data a slovníky si totiž KNFB Reader Enterprise stáhne do telefonu při instalaci. Samotná instalace má pouze okolo 100 MB.

Zákon č.329/2011 Sb. o poskytování dávek pro OZP

Vážení přátelé,

Apple Počítače kompenzační pomůcky

MacBook, MacBook Pro, MacBook AIR, iMac, Mac Pro nebo Mac mini jako Vaše kompenzační pomůcka
Digitální zápisník

Apple Watch

Pro spuštění ani fungování Apple Watch není potřeba SIM karta. Hodinky fungují jako prodloužená ruka především pro iPhone, ale své uplatnění si najde i
mezi ostatními Apple zařízeními jako je MacBook.

EET pro zrakově postižené

Vážení,
vzhledem k blížící se Evidenci elektronických tržeb (dále jen "EET) si Vás dovolujeme požádat o vyplnění krátkého dotazníku, který zahrnuje 10 otázek, týkající se této skutečnosti, s kterou ať už chceme či nechceme se musíme smířit.
Dotazník je určen všem lidem se zrakovým postižením nebo lidem, kteří se zrakově postiženými pracují, či mají v plánu pracovat.
Cílem dotazníku je zpřístupnění technologií, které nám umožní s EET pracovat a opět se více začlenit do společnosti.

Prezentace v rámci Dne Zraku

Vážení příznivci výpočetní techniky pro zrakově postižené, v rámci blížícího Dne Zraku nás můžete navštívit a přijít se podívat a seznámit se s našimi kompenzačními pomůckami na těchto prezentacích:

Kamerové kapesní lupy Zoomax

Kapesní lupy od společnosti Zoomax
jsou lupy, které díky kompaktním rozměrům mohou být kdykoli při ruce.
Lupy mají vestavěný stojánek, který je v těle lup zapuštěný tak, že prakticky nepřekáží při přenášení a velmi jednoduše ho můžete vyklopit, když je potřeba. Kapesní lupy nejen, že vám umožní číst věci kdekoliv a kdykoliv, ale jsou vybaveny vestavěnou kamerou do dálky, kterou můžete využít, když potřebujete přečíst například ceduli nebo jakoukoli informaci, která není ve vaší bezprostřední blízkosti.

SYMBIO Pozvánka - Prezentace produktů

Vážení uživatelé a příznivci výpočetní techniky, komunikačních pomůcek a dalších elektronických zařízení pro lidi se zrakovým handicapem.
Tímto si Vás dovolujeme pozvat na prezentaci a ukázky různých kompenzačních pomůcek a zařízení, které jsou určeny právě pro uživatele s tímto postižením.
K vidění, vyzkoušení včetně odborného výkladu budou k dispozici pomůcky s nejnovějšími možnostmi hardware včetně operačních systémů a příslušenství.

Pozvánka

Vážení přátelé,
tímto bychom Vás rádi pozvali na prezentaci nových kompenzačních pomůcek, které jsou již dostupné na českém trhu. Prezentace se bude konat 12. 2. 2015 od 14 hodin v Tyflocentru Plzeň, Tomanova 5, 301 00 Plzeň

APPLE iPhone jako elektronická komunikační pomůcka

iPhone jako elektronická komunikační pomůcka pro nevidomé.
Chytré mobilní telefony od společnosti APPLE se více a více řadí mezi nejoblíbenější zařízení, které využívají těžce zrakově postižení.
Díky výbornému zpřístupnění právě pro lidi s těžkým zrakovým handicapem můžete iPhone využívat nejen pro běžné telefonování či psaní textových zpráv, ale bez problému lze využívat pokročilé funkce jako psát e-maily, využívat navigaci, fotografovat, surfovat na internetu a podobně.

Odečítací program JAWS

Odečítací program JAWS, který je vyvíjený americkou firmou Freedom Scientific, představuje jeden z nejoblíbenějších a nejkomplexnějších programů pro zpřístupnění prostředí Windows nevidomým uživatelům. Jeho přednosti jsou patrné zejména při řešení složitějších úkolů (například v aplikacích sady Microsoft Office) a zvláště pak při prohlížení webových stránek v Microsoft Internet Exploreru. Kromě vestavěné řečové syntézy v mnoha jazycích podporuje JAWS rovněž širokou škálu braillských řádků.
Varianty programu JAWS Home Edition a Professional pracují pod všemi edicemi Windows XP / Vista / 7 / 8 / 8.1. Program JAWS nepodporuje Windows RT a Windows Phone.
Varianta Home Edition je určena pro domácí využití, varianta Professional Edition je určena pro podnikatele a Organizace.

VOCATEX Split Screen

Split Screen vám umožní rozdělení obrazu na monitoru kamerové zvětšovací lupy Vocatex Plus nebo na vašem počítači nebo notebooku.

UPGRADE Kamerové zvětšovací lupy Vocatex

Kamerová zvětšovací lupa s hlasovým výstupem Vocatex dostala významný UPGRADE hardware.

Zvětšovací lupy Vocatex

Kamerová zvětšovací lupa s hlasovým výstupem "VOCATEX" je s dílny Belgické společnosti Koba Vision
Jednou z hlavních předností VOCATEX je jeho hlasový výstup a funkce čtení.
Pomocí OCR programu, který je jeho součástí si po stisknutí tlačítka můžete nechat přečíst text, který vidíte na obrazovce. Jednoduše si tak můžete nechat předčítat knihy, dokumenty, poštovní zásilky nebo noviny a nemusíte tak zbytečně namáhat váš zrak.

SYMBIO ve Voko magazínu

Bratři Vladimír a Ilia Kučerovi, redaktoři Voko magazínu nejen pro ty, co čtou ušima nás navštívili a natočili s námi reportáž o nových kompenzačních pomůckách. Reportáž si můžete stahnout a poslechnout na odkazu http://vokomagazin.cz//soubory/VOKO_40_unor_2015.zip

Braillské řádky ESYS

Vážení přátelé a počítačový nadšenci.
Nově jsme do naší nabídky s kompenzačními pomůckami pro zrakově postižené zahrnuly nabídku s Braillskými řádky Esys společnosti Eurobraille.

NOVINKA - Easy Reader

Easy Reader je novinka na českém trhu pro nevidomé nebo těžce zrakově postižené. Jedná se o jednoduché čtecí zařízení

Pozvánka na 66. výročí ZŠ pro zrakově postižené

Vážení přátelé, jménem paní ředitelky Mgr. Martiny Malotové si Vás dovolujeme pozvat na 66. výročí otevření Školy pro zrakově postižené na Náměstí míru, které proběhne 5. listopadu od 9:00 hodin.
Čeká Vás bohatý program včetně produktové prezentace kompenzačních pomůcek pro zrakově postižené Obecně prospěšné společnosti SYMBIO.

Transformace ze SYMBIO, o. s. na SYMBIO, o. p. s.

Občanské sdružení SYMBIO s platností od 8. 1. 2014 se transformovalo na obecně prospěšnou společnost s názvem
SYMBIO, o. p. s.
S tím také přišli změny s přejmenováním domény www.symbioos.cz na
www.symbio-ops.cz
a taktéž i úprava kontaktního mailu na

GOALBALL

18. 4 až 20. 4. se koná po velmi dlouhé době v Praze mezinárodní goalballový turnaj s názvem
Prague Goalball Champions Cup 2014
kde se potká 10 Evropských klubů a my jej na Vás srdečně zveme,

LUCKY

NÁŠ KŮŇ LUCKY BYL PŘESÍDLEN Z PRAHY NA FARMU BLÁTO LEŽÍCÍ VEDLE UHLÍŘSKÝCH JANOVIC.
PO DOHODĚ BUDETE VÍTÁNI K PROJÍŽDKÁM V NOVÉM PROSTŘEDÍ.

Týden s dětmi Diakonie

Vážení přátelé od pondělí 23. 9. do pátku 27. 9. 2013 probíhá týden jezdectví pro děti s mentálním postižením a autismem Diakonie České církve evangelické.
Týden pořádá občanské sdružení BELUŠKA
http://www.beluska.cz
se spoluprací občanského sdružení SYMBIO.
Akce bude probíhat na přilehlé louce stájí, Zátoňská 13, Praha 4 - Písnice, kde máme našeho koně Luckyho, který bude hlavní postavou celého dění. Všichni co by se chtěli přijít podívat budou vítáni a pomoc nebude odmítnuta. Program bude každé dopoledne od 9:00 do 11:00 hodin.
Ester a Tomáš

Informace Národní rady zdravotně postižených

Informace k jednání poslanecké sněmovny o sociálních kartách a příspěvvcích zdravotně postiženým

Sponzorský dar

Děkujeme panu Ing. Pavlu Lelkovi za finanční dar ve výši 1.000 Kč na podporu projektu "Jezdectví lidí se zrakovým nebo jiným handicapem"
Ing. Pavel Lelek,Csc

NÁŠ KŮŇ

LUCKY ŠAMPUS - koník haflingského typu je ustájen v Praze Písnici.
Zde také počíná příprava pro účely zájmového jezdectví lidí se zrakovým a jiným handicapem.

SYMBIO pětiboj 2012

První pětiboj SYMBIO je za námi, zúčastnillo se 10 závodníků, kteří zvládli pět disciplín. Děkujeme všem a hlavně těm co nám pomohli s organizací.

SYMBIO pětiboj už v sobotu 10. 11.

SYMBIO, o.s. pořádá nultý ročník „SYMBIO pětiboj 2012“ V SOUTĚŽÍCH POSLEPU
Kdy: 10. 11. 2012 od 9:30

První benefiční koncert

SYMBIO, o. s. POŘÁDÁ DNE: 30. 11. 2012
PRVNÍ BENEFIČNÍ KONCERT

Pozvánka na "nultý ročník SYMBIO PĚTIBOJ"

SYMBIO, o.s. pořádá nultý ročník „SYMBIO pětiboj 2012“ V SOUTĚŽÍCH POSLEPU
Kdy: 10. listopadu 2012

Příspěvek na zvláštní pomůcky pro zrak. postižené

Není Vám jasné kde, jak a na co můžete žádat? Na jakou zvláštní pomůcku máte nárok?
Jak vysoký příspěvek můžete dostat? Vše je upraveno v souvislosti se sociální reformou v zákoně č. 329/2011 Sb.

Změny v Pražském MHD

Od 1. 9. se výrazně mění struktura Pražské hromadné dopravy. Do našich stájí v Písnici se to ale výrazně dotýkat nebude. Linka 113 bude stále jezdit do zastávky Ke Březině či na konečnou Písnice, ale s delšími intervali, které budou vyplňovat linky 331 a 333

Projekt OPEN

Vážení nadšenci, příznivci, pozorovatelé...
ráda Vám, nejen textem, přiblížím naši činnost: Jezdectví lidí se zrakovým, nebo jiným handicapem.

Nové číslo zvukového magazínu VOKO

VOKO červenec 2012 Vtomto čísle mimo jiné uslyšíte: náš rozhovor s písničkářem a muzikantem Zdeňkem Vřešťálem, reportáž ze křtu knihy Slepec od Jána Rakytky, novinky na trhu audioknih, hudební tip - reedice CD kapely Stromboli...

červnové číslo audiožurnálu VOKO

V tomto čísle mimo jiné uslyšíte: náš rozhovor s hercem Otakarem Brouskem ml., svůj životní příběh vypráví spoluzakladatelka o.s. SYMBIO Ester Balcarová,
reportáž z letošního veletrhu Svět knihy, novinky na trhu audioknih, hudební tip - nové CD kapely Buty... magazín červen 2012 ke stažení zde

SYMBIO na ČT2

V pořadu Chce te mě? http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1095970013-chcete-me/212563221300019/

SYMBIO na facebooku

Informace, fotky a další novinky naleznete nově i na facebooku sdružení
http://www.facebook.com/symbioos

ZŠ NA SLOVANCE - VEŘEJNÁ SBÍRKA

Poděkování dětem, žákům, jejich rodičům, pedagogům a zaměstancům školy za finanční podporu a především za projev lidství a solidarity vůči malé Rozárce a její budoucí asistenční pudlici Čáře. Díky Vám se podařilo vybrat 11.863 kč, které budou využity pro výcvik Čáry.

NEVIDOMÁ KAMILA A NEVIDOMÝ IVOŠ NA LUCKYM

V rámci výcviku koně Luckyho se do sedla posadili první nevidomí.

SOCIÁLNÍ REFORMA 2012

Informace k sociální reformě, která vejde v platnost 1. 1. 2012 a co bychom měli udělat...

HLEDÁME POMOC

nově vznikající sdružení hledá pomoc k naplnění svých cílů a předsevzetí